Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Betegségek - Seborrhoeás dermatitis

Seborrhoeás dermatitis tünetei, okai, jelei, megelőzése, kezelése, gyógyítása

Orvosi név:
Seborrhoeás dermatitis
BNO kód:
L21
A betegség lényege:
A hajas fejbőr, az arc és olykor más bőrterületek gyulladással és hámlással járó betegsége, mely nem jár a faggyútermelés és a faggyú összetételének zavarával.
A betegség oka:
A betegség oka ismeretlen. Feltételezhető, hogy a betegség hátterében gombafertőzés hatására létrejövő gyulladás állhat. Egyes esetekben hiánybetegségek okozhatják a panaszokat.
A betegség tünetei:
A betegség már 1 hónapos kor előtt jelentkezhet. A fejbőrön vaskos, sárga, pörkös elváltozás (koszmó) jelenik meg. A fül mögött berepedés, sárgás hámlás és vörös kiütések jelennek meg. A felnőttkorban a tünetek fokozatosan alakulnak ki. A hajas fejbőr száraz, vagy zsíros hámlása (korpa) okoz panaszokat, melyet változó fokú viszketés kísér. Súlyos esetben sárgásvörös, hámló kiütések jelennek meg a haj határa mentén, a fül mögött, a külső hallójáratban, a szemöldökön, az orrnyergen és a szegycsont felett. Az elváltozások nem okoznak hajhullást.
Elvégezhető vizsgálatok:
Az orvos a kórtörténet felvétele és a betegvizsgálat mellett vérvizsgálatot végeztet. Az érintett területről szövettani vizsgálatra minta vehető.
A betegség várható kezelése:
A csecsemőkori elváltozások kezelésére mindennap babasampont kell használni, esetleg szteroid tartalmú krémekkel kell kenni. A fejbőrt addig kell naponta mosni, amíg a vastag pikkelyek le nem válnak. Ha a panaszok felnőttkorban jelentkeznek cink-pyrithion, szelén- szulfid, kén és szalicilsav vagy kátrány tartalmú samponnal kell naponta vagy másnaponta a fejbőrt mosni. A fertőzés gyanúja esetén gombaellenes szereket is lehet alkalmazni.
Javaslatok:
Ajánlott a korpásodás elleni samponok rendszeres használata. A sampon típusát bizonyos időszakonként váltani kell.
A betegség várható lefolyása:
A betegség az esetek többségében magától gyógyul. Gyakran azonban sokáig kínzó tüneteket okozhat.
Labor és diagnosztikai vizsgálatok:
Bármilyen biopszia (szövettani mintavétel)
Vérvétel

Forrás: med-courier.com

Kapcsolódó szakorvosok
Kapcsolódó hírek
Kapcsolódó szakkifejezések
A betegséghez kapcsolódó orvosoknak feltett kérdések és válaszok
Tisztelt Doktor ÚR/Doktornő! Évek óta szenvedek seborrhoeás dermatitis betegségben, mely leginkább a fejbőrömet érinti. sajnos folyamatosan fennáll a betegség, többféle (legalább10) sampont kipróbáltam, de nem használ. Bőrgyógyásznál voltam, de csupán helyi kezelésre adott ecsetelőt, semmi bőrvizsgálat, sem vérvétel nem történt. Kérdésem arra irányulna, hogy van-e jelenleg orvosi tudás arról, mi okozhatja a betegséget? Köszönöm előre is válaszát! üdvözlettel: Tímea
Kérdező: tothtimi73 Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Jó napot! Néhány hónapja jelentkeztek először a tüneteim. A fejbőröm elkezdett viszketni, korpásodni, vettem korpa elleni sampont, de semmit sem javult. Úgy vettem észre, hogy sokkal több hajam is hullik, mint régebben és furcsa módon enyhe fájdalmat érzek a hajtövemnél fésülködéskor. Mi tehetnék? Lehetséges, hogy valamilyen betegségem van?
Kérdező: eniko008 Válaszok száma: 3 db Utolsó válasz: dr Apostol Éva 2013-02-11 15:46:55
További Bőr- és nemi betegségek
Kapcsolódó gyógynövények
Kapcsolódó kórtörténetek
Kapcsolódó BNO kódok
Megosztás

Tetszett? Hasznosnak találtad? Gyere nyomj egy "Like-ot",kommentáld és oszd meg ismerőseiddel, küldd tovább!






INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK