A hosszabb élettel hozta összefüggésbe a kerti munkát, illetve a ház körüli teendők elvégzését a stockholmi Karolinska Egyetemi Kórház kutatócsoportja. A 4232 hatvan év feletti személy bevonásával készült vizsgálat szerint a hosszú időn át való ülés kiiktatásával csökkenthető a szívrohamés az agyi érkatasztrófa kockázata.
A kutatás során olyan, mérsékelten aktív tevékenységek jótékony hatását vizsgálták, mint az autójavítgatás, a háztartási teendők, a fűnyírás, a földi szeder leszedése és a vadászat. Az eredmények azt mutatták, hogy a napi szinten aktívabb embereknél volt a legalacsonyabb a szívroham kockázata (a stresszes munkát végzőknél azonban a legmagasabb), de a „semmit sem végzőkhöz" képest azoknál is alacsonyabb volt a kockázat mértéke, akik nem végeztek ugyan testedzést, de összességében aktív életet éltek.
Kiderült: az aktív életmód 27 százalékkal csökkentette a szívroham, illetve az agyi érkatasztrófa kockázatát és 30 százalékkal a két működészavar okozta halálesetek számát. A kutatók szerint a hosszú időn át való ülés lassíthatja az ember anyagcseréjét, illetve az aktivitás hiánya megváltoztathatja az izomszövetekben termelődő hormonokat, ezeknek pedig romboló hatásuk lehet az egészségre.