Orvosok.hu
Betegségek
Orvoskereső
Orvos válaszol
Szakember kereső
Szakember válaszol

Nem foglalkoznak problémáival?
Nálunk több száz orvos, specialista közül választhat. Egyszerre kérdezhet több tucat orvostól, egészségügyi szakembertől azonnal.
Itt választ kap problémáira.

Nem találnak Önre a páciensek? 
Több Pácienst szeretne? Szerezzen több pénzt tudásával!
 Regisztráljon most díjmentesen, és ajándékba adunk Önnek egy 10.000 Ft értékű wellness hotel utalványt. 

Orvosok.hu Facebook
Orvosok.hu Youtube
 
Kezdőlap - Orvosi szótár - Fehérvérsejt-mentesített vérkészítmény - szűrt vérkészítmény

Fehérvérsejt-mentesített vérkészítmény - szűrt vérkészítmény leírása, hatása

Fehérvérsejt-mentesített vérkészítmény - szűrt vérkészítmény

Teljes vérből készült sejtes vérkészítmény fehérvérsejt-mentesítő szűrésével vagy aferézises vérkomponens-gyűjtési technikával előállított vérkészítmény, amely készítményenként kevesebb mint 1·106 fehérvérsejt-szennyezést tartalmaz.

Kapcsolódó betegségek
A kifejezéshez kapcsolódó orvosoknak feltett kérdések és válaszok
Tisztelt Cím! Már évek óta minden vérvétel eredményem alapján vérszegény vagyok. A legutóbbin lévő eltérések: Vörösvértest 3.60, Haemoglobin 109.00, Haematokrit 0.33, Vas 28.5. A többi a referencia értékeken belül van. Az első három alapján mondja a házi orvos, hogy vérszegény vagyok, mivel ezek alacsonyabbak. De mivel az utóbbi időben hullik a hajam, a vasat is külön megnézette, ami most magasabb. Erre írt fel Neo-Ferro-Folgamma tablettát. Nem értem miért szedjek vasat, ha így is több, a kelleténél? Ráadásul a vaskészítményektől gyomorproblémáim vannak. Az évek alatt minden vérvétel után ilyen készítményeket írt fel. Mivel ezeket nem tudtam beszedni próbáltam olyan vaskészítményt találni, ami nem okoz gyomorpanaszt, pl.: Ferrocomp Forte. A gyógyszerész segítségét kértem, hogy most mit szedjek. A labor eredmény alapján ő sem javasolta a vas szedését, hanem azt, hogy ki kell vizsgáltatni, hogy milyen jellegű a vérszegénység, amiben hematológus szakember tud segíteni. Salvus vizet is vásároltam, mivel gyomorsavval is küzdök évek óta. A 20 mg-os már nem volt elég, 40 mg-osat kellet szednem. A házi orvos zokszó nélkül felírja évek óta, holott azt olvastam, hogy nem lehetne ilyen sokáig szedni. A gyógyszerész azt mondta, hogy akár a sav is lehet a baj, valami felszívódási zavar. Most egy ideje gyógyszert már nem szedek, csak a Salvus vizet iszom. Valamint még egy problémám van, 1,5 éve zúg a fülem. Kétoldali idegi hallásvesztés a diagnózis. Próbáltak gyógyszeres és infúziós kezelést is, de nem múlt el. Egyik orvos azt mondta, hogy a fülzúgás lehet vérszegénység miatt is. És ezeken felül még állandóan fáradt, gyenge vagyok. Nem tudok koncentrálni, szétszórt vagyok, feledékeny. Azelőtt nagyon felelősségteljes munkát végeztem, most nem tudnám csinálni. Cetlikkel mászkálok, mert semmit nem tudok fejben tartani. Alig tudom felidézni mi volt aznap délelőtt, nem tudom összeszedni a gondolataimat. Ezek nagyon zavaró dolgok, az életminőségemet rontja és a hajhullás sem múlt el. Lehet, hogy ezek is a vérszegénység miatt vannak? Az eredményeim alapján valamelyik egészségügyi problémámat okozhatja a vérszegénység? Mit tegyek? Milyen kivizsgálásra menjek vagy milyen készítményt kell szednem, hogy újra a régi legyek? Válaszukat előre is köszönöm!
Kérdező: Andrea80 Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz:
Üdvözlöm! Gregor László vagyok. Rendszeresen sportolok versenyszerűen. Atletizálok, azon belül a közép-hosszútávfutás a szákágam, így eredményeim elérésébe rendkívül sokat számít az oxigénszállító képességem. Szeretném egy orvostól is megkapni a pontos választ a kérdésemre, nem bízok az interneten fellelhető forrásokba. A Kérdés a következő: A erythropoietin hormont pontosan mi növeli? A levegőbe található oxigén mennyisége, vagy pedig a levegőbe található oxigén nyomása? Valahol ezt, valahol azt írják. Azért merült fel a kérdés, mert ma már kaphatóak magaslati körülményeket szimuláló oxigénsátrak, de az csak a levegő oxigén mennyiségét csökkenti. Így értelmetlen lenne a szerkezet és csak pénzkidobás lenne. Tudom hogy nem betegséggel kapcsolatban írtam önnek, de válaszára nagyon szükségem van. Üdvözlettel: Gregor László
Kérdező: Lacce92 Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
10éve kivizsgáláson estem át 90-es hgb érték miatt.Vért sosem kaptam.Jelenleg is hgb.:98.Érdemes lenne transfúziót kapnom?Esetleg kivizsgáltatni,mi az oka? Vaskészitményt szedek.Terheki ez a szivet?
Kérdező: Klarissza Válaszok száma: 1 db Utolsó válasz: Dr. Ujj György 2014-02-03 21:22:26
Kedves Doktor Úr! Márciusban vettek vért autoimmun betegség vizsgálatához,az eredmény a parietális sejt elleni antitest pozitív eredményét adta.A hepatológián azt mondta a doktornő,hogy szükséges lenne gyomortükrözés,szövetmintát kellene venni.Kialakulhat vészes vérszegénység és gyomorrák is.Szeretném megkérdezni,hogy hogyan lehet megelőzni ezeket a betegségeket,mire kell vigyázni,hogy ne alakuljanak ki.Feltétlen szükséges-e a gyomortükrözés?Mitől alakulnak ki ezek a betegségek?Májproblémával kerültem a hepatológiai ambulanciára,120 volt a gamma-Gt eredmény még tavaly.Áprilisban már az újabb vérvételen 41 volt az érték.Van-e köze ennek a rossz májenzim értéknek az autoimmun vizsgálat eredményéhez,összefüggésben van-e?Pszichiátriai beteg vagyok,53 éves nő,25 éves koromtól szedek gyógyszereket.Mit tudok tenni,hogy ne alakuljon ki vészes vérszegénység a későbbiekben? Válaszát előre is köszönöm! vario
Kérdező: vario Válaszok száma: 0 db Utolsó válasz:
Megosztás

Ha tetszett, lájkolja, pluszegyelje, küldje tovább!






INFORMÁCIÓK
KERESŐK
KÖZÖSSÉG
PARTNEREINK