menstruáció késleltetése

Tisztelt Doktor Úr/ Nő! 18 éves vagyok és ebben a hónapban kezdtem el a Symicia nevű fogamzásgátló tablettát szedni (régebben soha nem szedtem). Következő hónap 8-án venném be ennek a levélnek az utolsó tablettáját, tehát ha minden igaz 10-11-én kéne megjönnie. Viszont pont 11-13-ig nyaralni mennék, éshát így kicsit kellemetlen lenne. Az lenne a kérdésem, hogy tudnék-e valamit tenni, hogy ne pont ebben a 3 napban jöjjön meg. Köszönettel

Válaszok erre a kérdésre

Szedje egy héttel tovább, akkor (már itthon) tartson 7 nap szünetet, majd egy új csomaggal kezdje az új hónapot. (A megbontottat dobja el.)
Nem lenne jobb az injekció? Amellett nincs megvonásos vérzés!

Olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat.

Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Megválaszolta: dr. Petróczi István

Kedves Hölgyem!

A legegyszerűbb,ha a fogamzásgátló tabletta szedésénél nem tart szünetet.(tehát szedje folyamatosan a gyógyszert.)
Jó egészséget,kellemes nyaralást
Dr. Rajnai László