Tisztelt Doktor úr/nő!

Lejárata miatt 2017. októberben levetettem IUD spirálomat, menstruációm nem sokkal utána visszatért. November, december ls januári ciklusok 25 naposak, viszont a menstruáció vége után 9-10 nappal (a számolt peteérés után) nagy mennyiségű kocsonyás váladék távozik belőlem (vizeléskor) 4-5 napon keresztül. Nőgyógyászom a hormonoknak tudja be, de engem aggaszt, hogy ennyi idővel a levétel óta is ilyen dolog távozik belőlem. Mennyire normális ez? Méhnyakrák-szűrésem negatív lett. Tudom, hogy látatlanban nem lehet pontos diagnózist adni. de megtisztelő válaszát előre is köszönöm! 40 éves, két gyermekes nő vagyok

Válaszok erre a kérdésre

Az már figyelemre méltó, ha a váladék barnás, az vérzést jelent. UH vizsgálat, esetleg curette lehet szükséges.

Tisztelt Asszonyom! Az IUD valóban - ingerlés révén - fokozhatja a méhnyak váladék-termelését, de nem csak azon múlhat. Ezek a sejtek nagyon hormonérzékenyek, és reagálnak a hormonváltozásokra. Esetleg - ha nincs akadálya - segíthet foamzásgátló szedése (alacsonyabb lesz jelentősen a hormonszint), de biztosabb megoldás a fagyasztás. Léteznek erre a célra hosszabb, keskeny hengerben végződő fagyasztó fejek. De annak sem ártana utánanézni, hogy nincs-e krónikus méhnyak-gyulladása? Ez akkor merülhet fel, ha a nyák nem "víztiszta".

Üdvözlettel: