Fejfájás és fogamzásgátlás

Egy 20 eves no fordul onokhoz egy kerdessel, kb 3honapja kezdtem el szedni a divascan nevu gyogyszert gyakori fejfajasaimra amire a mostani orvosom szerint nem valoszinu hogy migren lenne, mivel nem egyeznek meg a panaszaim a migrenes fejfajaseval. Meg csak 1hete kb hogy abbahagytam a szedeset de szerencsere nincsenek fejfajasaim egyaltalan miota szedtem ezt a gyogyszert. A kerdesem az lenne hogy szedhetek e igy fogamzasgatlo tablettat? A divascan szedese elott meg nem javasoltak mondvan hogy nohet a fejfajas gyakorisaga, most viszont egyenlore legalabbis minden jel arra mutat hogy megszuntek a gyakori eros fejfajasok. Koszonettel

Válaszok erre a kérdésre

Kedves Tímea! A B6-vitamin a fogamzásgátló tabletták szedése mellett kialakult panaszokon enyhít. Ha nem erről van szó, fel kell keresni egy fejfájás-ambulanciát.

Üdv.

Kedves 20 éves nő! Ha a Divascan ilyen hamar segített, akkor lehet, hogy még is valamiféle migrénes fejfájásról lehetett szó. Az kétségtelen, hogy a fogamzásgátló maga is hajlamosíthat fejfájásra, de ezt csak a próba döntheti el. Ez esetben meg lehet próbálni a fogamzásgátló mellé B6-vitamint szedni (akár 3x2-őt), ez képes a fogamzásgátló okozta mellékhatásokat mérsékelni, megszüntetni, még a fejfájást is. Ha nem válik be, akkor nem szabad a fogamzásgátlót erőltetni. - Üdv.