Szemvörösség oka

Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Két hónapja abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését, és az elmúlt két menstruáció alkalmával az első vérzéses napon a jobb szemem bevörösödött. Első alkalommal elmentem a szemészetre, aki a vizsgálat során nem állapított meg bakteriális, vagy allergia okozta megbetegedést. Műkönnyet javasolt, mert a szem szárazságát viszont észrevételezte. A szemem kb. 1.5 hét alatt helyre valamennyire. Majd a következő menstruáció alkalmával ismét teljesen bevörösödött a szemem, illetve ég valamennyire. Tavalyi évben is előfordult szemvörösség, de nem ilyen mértékben. Szeretném megkérdezni, hogy lehet-e összefüggés a fogamzásgátló elhagyása vagy a menstruáció és a szemvörösség között? Köszönettel, ***

Válaszok erre a kérdésre

Kedves Hajni! A prolactin szint miatt nincs mit aggódni, amíg nem ismerjük. A szemvörösség pedig nehezebb dió. Idézek Söveges szemész professzornő közleményéből: "A herpes simplex által okozott keratitisek lefolyása kezelés nélkül 6 hét, de ...A vírus lappangási helyéről időnként kirajzik...Az aktivitást kiválthatja stresszállapot, egyéb betegség, infekció, menstruáció stb." Tehát "a labda a szemorvosnál pattog". Lehet, hogy Önnek is ez a problémája, és fölösleges nőgyógyászati problémát keresni.- Üdvözlettel.

Tisztelt Hölgyem! A prolactin szint egyszerű vérvétellel tisztázható. Magas érték esetén a gyógyszeres kezelés könnyen megoldható, és hatékony.

Üdvözlettel.

Tisztelt Hölgyem! A szemszárazság inkább az idősebb kor jelensége, nem tudom, ön hány éves, de még menstruál, így nagyon koros nem lehet. Abban az értelemben, hogy az aktuális hormonszintnek sokirányú hatása lehet, az összefüggés nem zárható ki. Azért időnként jelentkezzen a szemorvosnál ellenőrzésre, mert a ciklussal való összefüggés mögött más jelenség is állhat.

Üdvözlettel.