Szőr

Jó napot! Néhány hónapja vettem észre, hogy szőrösödik az állam és a hasam. Évek óta szedek fogamzásgátlót. Mi okozhatja a tüneteket és mit tehetnék?

Válaszok erre a kérdésre

jelenkezzen endocrinologos hoz, hormonalis kivizsgalás céliaból

Üdvözlöm!

Általában hormonális ok és gentika is okzhatja a szőr fokozott növekedését sajnos sok lehetőség nincs a megállitására
dr Apostol Éva

Ez nem a tablettától van! (Az inkább eltünteti ezeket a panaszokat.)
Menjen el nőgyógyászhoz és bőgyógyászhoz, meggyógyítják.

Üdvözlettel:
Petróczi dr.

Megválaszolta: dr. Petróczi István

Üdvözlöm, sajnos labor vizsgálatok kellenek, keresse fel a családi orvosát és menjen endokrinológushoz
T: VJ

Megválaszolta: orvos (a válaszadó profilja már nem elérhető)

Tisztelt Kérdező!

A szőrnövekedés hormonális hatások alatt áll, persze nőknél is van piheszőrösség az Ön által említett területeken.

Ha ez erős, sötét szőrszálakat jelent, mely eddig nem volt, konzultáljon nőgyógyászával, hogy összefügghet-e a fogamzásgátlóval, ill szükség van-e hormonvizsgálatok végzésére.

A nemkívánatos szőr tartós eltávolítására ma már többféle megoldás van, pl. villanófény vagy kémiai módszerek, erről bővebb információt talál honlapunkon:
www.borrak.hu.

Üdvözlettel
dr. Svajda Bernadett