Válaszok erre a kérdésre
Tisztelt Asszonyom! Az ön által leírt bőrelváltozás perorális dermatitisnek (száj körüli bőrgyulladás) felel meg.Ezt gyakran okozza emésztési funkció zavar,ami laktóz érzékenységgel is összefügghet.A diéta és kezelés ellenére romló tünetek felvetik a tejcukor mellett tejfehérje.érzékenység lehetőségét is.Javaslom,hogy egy időre az összes tej,-tejtermék készítményt hagyja ki az étrendjéből.Ha rendeződött az állapota,fokozatosan,kis adagokkal kezdve vissza kaphatja,és a tünetek újbóli jelentkezése a kiváltó okot/mennyiséget is valószínűsítheti. Külsőleg semmiképpen ne használjon gyulladáscsökkentő (steroid) krémet! Átmenetileg javíthatja a tüneteket,de hosszabb távon rontja.Indifferens krém (Ung.Refrigerans FoNo,és fényvédelem javasolt )Érdemes lenne az epe működését vizsgálni (Ultrahang),a várandósság alatt nem ritka az epekő képződés,ez is lehet az emésztési funkció zavar magyarázata.
Gyógyulást kívánok!
Dr.Fornai Katalin
.
Üdvözlettel,Dr.Fornai Katalin