Kötőhártya gyulladás - fogamzásgátló

Jó napot kívánok! Tavaly novemberben fél év szünet után kezdtem el szedni egy másik típusú fogamzásgátlót. (6 évig szedtem Yadinet, most Dienillét). Néhány héttel a tabletta szedésének elkezdése után jelentkezett az első kötőhártya gyulladásom, amit azóta követett egy újabb január elején, majd még egy a mai napon. Arra gyanakszom, hogy a Dienille okozza a gyulladásaimat, a betegtájékoztatójában utalnak rá, hogy ritka esetekben előfordulhatnak szempanaszok. Az első két gyulladásnál voltam orvosnál, flucont és Systance-et írtak fel, kenetet is vettek, de minden negatív. Most, a harmadik gyulladásnál még nem mentem orvoshoz. Nem használok semmilyen más típusú szemfestéket, mint amit eddig éveken át, tehát szinte kizárt, hogy a szemfestékeimre lennék allergiás. Eddigi életemben semmilyen allergiám nem volt. Nem szedek semmilyen gyógyszert, csak a Dienillét. 10 éve vagyok kontaktlencsés, de soha nem volt gondom vele, évek óta ugyanazt a típust használom. Első kérdésem: Lehetséges-e, hogy helyes az elméletem és tényleg a Dienille miatt vannak a szempanaszaim? Második kérdésem: Ön szerint mi tévő legyek? Menjek megint orvoshoz, vagy vegyek vény nélkül kapható szemcseppet és próbálkozzak azzal?

Válaszok erre a kérdésre

Nem gyakori: Szemészeti panaszok
Ritka: Látászavarok, kötőhártya-gyulladás okozhat a Dienille

Bizonyos betegségek állapota rosszabbodhat hormonok hatására. Keressen fel először egy szemész kollégát
Üdvözlettel

Megválaszolta: orvos (a válaszadó profilja már nem elérhető)

Kedves Érdeklődő!

Nem hiszem, hogy a gyógyszer szedéssel függ össze a panasza. Inkább a monitor előtti munka okozhatja. Csepegtessen műkönnyet rendszeresen. Pl. Cationormot.

Ha nem segít, forduljon szemorvoshoz!

Üdvözlettel:
Dr. Vártok Éva

Megválaszolta: Dr. Vártok Éva Mária

A tabletták álterhességet hoznak létre. A kismamáknak sok panaszuk lehet, de emiatt kötőhártyagyulladást az eltelt 45 év alatt sohasem láttam. Valami más az ok!

Menjen el szemészhez.

Bővebb felvilágosításért olvassa el honlapomon (www.drpetroczi.hu) a BETEGEIM LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEI-nél a fogamzásgátló tablettáról és a fogamzásgátló injekcióról írottakat. A tabletták csökkentik a vérzést, sok nő -noha nincs partnere- ezért szedi.

A honlapomon a tabletta blog végén olvashatja, hogy apácáknak is javasolja a Vatikán, számos előnyös hatása miatt.

Üdvözlettel:
dr. Petróczi István

Megválaszolta: dr. Petróczi István