Nagyobb prosztata

Tisztelt Doktornő/úr, Több mint egy éve jelentkezett a gyorsan jelentkező vizelési problémám, az utóbbi két hónapban pedig a gyakori vizelési probléma is hozzá jött. Egy hónapja orvosnál voltam, egy ujjal prosztata vizsgálatot csinált, és mutattam neki egy évvel korábbi hasi ultrahang leletet, amit a magas vérnyomás miatt csináltak. Az orvos felírt: Totalprost-ot és Finasteride-t. Semmit nem beszéltünk meg, csak, hogy 2 hónap múlva menjek vissza. kb 2 hete sokszor elgyengülök, alig tudok állva maradni, le kell feküdnöm. Ez lehet a gyógyszerek miatt? Szükséges ilyen erős gyógyszereket szednem? Nincs más lehetőség a kezelésre, mert a leírt mellékhatások elég ijesztőnek tűnnek. Előre is köszönöm válaszát!

Válaszok erre a kérdésre

Tisztelt Kérdező!

A fent említett gyógyszerek a prosztatamegnaggyobbodás okozta panaszokra szolgálnak.

A vérnyomását mérje meg, nem csökkentette-e- a gyógyszer!

Amit tudni kellene a kezeléséhez:
1 mekkora a prosztata mérete
2 uroflow-val milyen a vizelet áramlása
3 marad-e a hólyagban vizelés után vizelet?

Ezen leletek birtokában lehet felállítani a kezelési tervet
Tisztelettel:
Dr Reszegi László

Megválaszolta: Dr Reszegi László

Tisztelt Uram!

Panaszai összefügghetnek a gyógyszerszedéssel, de lehetnek attól függetlenek is. Célszerű lenne soron kívül felkeresni a gyógyszert felíró kollégát: a 2 hónapos kontroll nyilván arra az esetre vonatkozik, ha nem jelentkeznek olyan panaszai, amik alapján Ön mellékhatásra gondol.

Üdvözlettel: Dr. Nádas György

a gyógyszer okozta mellékhatás miatt gyengébb, mivel csökkenti a vérnyomást is.

A gyógyszerek mellékhatása is lehet a probléma oka, ezért mindenképpen keresse fel a kezelőorvost, és kiderül, hogy mi okozza a panaszokat,
A gyógyszeres kezelés hatástalansága esetén műtéti kezelés javasolt.

Tisztelettel: Dr. Papos István

Kedves Uram!

A fenti szerek nem szoktak ilyen komoly mellékhatásokkal járni, persze minden esetben külön át kell ezt gondolni. Ha úgy érzi, a gyógyszereket nyugodtan kihagyhatja akár egy hétre is és meglátja, javul-e a helyzet. Egyébként pedig ne késlekedjék, panaszait más is okozhatja, mielőbb keresse fel háziorvosát!

üdvözlettel:
*** dr.

www.urologus.info.hu

Megválaszolta: Dr. ***