Válaszok erre a kérdésre
A Telviran nem antibiotikum, hanem egy vírusellenes szer, melyet Herpes vírus okozta fertőzésre írnak fel. Azt nem írta eddig, hogy herpes fertőzést állapítottak meg. Ebben az esetben javaslom, hogy egyéb testtájait is vizsgálja át, különösen ha volt szexuális kapcsolata a tüneteket megelőző néhány hétben.
További szép napot kívánok!
Dr. Békés Annamária
www.drbekes.hu
www.idealmed.hu
Helyesen tette, mindenképp menjen vissza kontrollra!
Látatlanban elég nehéz megítélni, de valóban a "gennyes pattanáshoz" való hasonlóság inkább bakteriális eredtre utal. Ezért is javasoltam a fül-orr-gégész felkeresését, egy esetleges tüszős mandulagyulladás kizárása érdekében!
Egyébként a daganatok általában nem alakulnak ki ilyen gyorsan!
További szép napot kívánok!
Dr. Békés Annamária
www.drbekes.hu
www.idealmed.hu
Kedves Érdeklődő!
Mindenképpen tanácsos szakorvos felkeresése, hiszen a leírtak több kórképnek is megfelelnek, így javasolt a célzott vizsgálat. Először fogorvos/szájsebész felkeresését tanácsolnám, majd esetlegesen fül-ott-gégészét. Illetve a Tetracyclint felíró bőrgyógyászhoz is menjen vissza.
További szép napot kívánok!
Dr. Békés Annamária
www.drbekes.hu
www.idealmed.hu
Kedves Érdeklődő!
Lehet aphta is a leírás alapján, bár az többnyire fájós lehet. Minden esetre a dohányzást tessék abbahagyni! Forduljon szájsebészhez!
Üdvözlettel: Dr Déry Péter www.lezerdent.hu