látászavar

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Édesanyámat .... -kor műtötték szürke hályoggal,a műtét jól sikerült.viszont nagyon homályosan lát.A műtétet követő ötödik nap erre az volt a válasz hogy vizenyő van a szemén,majd újabb két nap elteltével toxikológiai elváltozásra gyanakszik a műtétet végző doktornő.Édesanyám ... éves, ... éve SLE beteg, két hónapja pedig hirtelen megvakult az egyik szemére.Ennek az oka egy jóindulatú agydaganat,ami a most műtött szemét nem veszélyezteti állítólag.A kérdésem a következő: felszívódhat az ami a homályos látást okozza? ha igen mennyi idő elteltével lehet ez,vagy minél több idő telik el erre egyre kevesebb az esély? valóban okozhatja ezt a problémát a sok éven át szedett Delagil? Van-e bármiféle műtéti vagy gyógyszeres megoldás a vakság elkerülésére? Válaszukat előre is köszönöm!!

Válaszok erre a kérdésre

Igen, a Delagil okozhatja a problémát.

Nem sok esélye van ebben az esetben a gyógyulásnak.

Nincs erre sem műtéti sem gyógyszeres megoldás, csak a Delagil szedés felfüggesztése talán segíthet.

http://www.vitalitas.hu/?ctype=5&did=3036&cid=464
Delagil (chloroquin)
Antiimmun betegek kezelésére elhúzódóan használják. Szaruhártya lerakódásokat és maculopathiát okozhat. A macula károsodás irreverzibilis (visszafordíthatatlan) látáskárosodást okoz, ezért szigorú szemészeti ellenőrzések szükségesek.

Üdvözlettel:
Dr. Vártok Éva

Megválaszolta: Dr. Vártok Éva Mária