Warfarin mellékhatásai

Tisztelt Doktor Úr/Hölgy! Férjem agyi infarktusát követően szívritmus zavara miatt pacemaker beültetésére kényszerült. A beültetést követően elkezdte szedni a Warfarint. Havonta vért vesznek tőle, és az INR értékét a mai napig nem sikerült beállítani. Már ott tartunk, hogy napi 8 mg Warfarint szed, az étkezésén nem változtattunk és meglepő, de a múlt hónapban az INR 1,75, rá egy hónapra már 3,55. Pár napja hadakozik a gyógyszer ellen, mert azt mondja nem jó a közérzete és olyan gyengének érzi magát. Szeretném megkérdezni, mivel én sem olvastam túl sok jót erről a készítményről, valóban okozhatja-e ezeket a mellékhatásokat, meddig kell még ezt szednie, nem lehet-e lecserélni másra? Most már több, mint 2 éve szedi a gyógyszereket, már ott tartunk, hogy napi 16. Véleményem szerint rengeteg méreganyag került már a szervezetébe és féltem, nehogy ennek még pluszban káros következménye legyen. Várom válaszukat.

Válaszok erre a kérdésre

Kedves aggódó Feleség ! Nem szerencsés fentiek alapján igen fontos dologban tanácsot adni. Ezek olyan életfontos dolgok, amiket háziorvosával vagy kardiológusával beszélje meg a beteg- az INR széles határok között változik, nem áll be 1 fix értékre, sok-sok mindentől függ, pl. étkezéstől, más gyógyszerektől, stb. Csak élőben vizsgált és gondozott, követett betegnek szabad vérhígító vonatkozásában ( is ) tanácsot adni. nagy felelősség az orvosnak is.

Megválaszolta: Dr.Kiss T.Mária